14.05.20

Маестро українського детективу.


  Гострий сюжет і непередбачуваність розв’язки – особливість усіх книжок визнаного майстра детективного жанру, тернопільського письменника Олексія Волкова. Хочу поділитись двома, прочитаними нещодавно. Ці два детективи, чи то пак трилери у виконанні Олексія Волкова не менш віртуозні, як і всі попередні.
  Головним героєм роману «Вовчий місяць» є колишній вчитель історії, а тепер «чорний археолог» Богдан Варибрус, який заробляє собі на прожиття нелегальними розкопками. Перед новорічними святами він вирушає в чергову експедицію та заглибившись в непрохідні хащі кілька днів проводить вдалині від цивілізації. За час його відсутності трапляється резонансне вбивство. У виставковому центрі «Нірвана» невідомий застрелив п’ятьох чоловік, серед них і сина відомого олігарха. Знайшлися свідки які у вбивці впізнали Варибруса, а зважаючи на те, що він уже кілька днів невідомо де знаходиться, поліція переконана в тому, що історик - невдаха з жорстким характером заліг на дно через злочин. Його розшукують по всій країні, висловлюються підозри про його причетність до інших злочинів та зв’язок із сепаратистами.
  Карколомний сюжет роману «Вовчий місяць» розгортається динамічно
,  читається швидко та цікаво. Автор тримає читача в напрузі до останньої сторінки.
  Стасові Ковачу, вінницькому хірургу, треба дізнатися, від чого помер далекий родич, котрий заповів йому свій будинок на Івано-Франківщині. Також зв’ясувати , як пов’язані з цим заповітом інші, на перший погляд – випадкові смерті. Проти звичайного медика широким фронтом йдуть корумповані наскрізь «правоохоронці». Виявляється, успадкований від дядька Тараса чимось приваблює впливових людей містечка. Ковача не просто беруть в облогу: настає момент, коли детектив - аматор потрапляє під реальний пресинг із боку місцевих правоохоронців, що змагаються за право заволодіти будинком. Йдеться не просто про будинок, а дім із захованими скарбами. Інакше для чого б довкола нього плелися інтриги, розігрувалися багатоходові комбінації та велися чималі, як для провінційної хати, торги.
  Олексію Волкову у романі«Мертві квіти» вдалося побудувати детективну історію так, аби кожен наступний розділ перекреслював відкриття попереднього, ведучи детектива-аматора Стаса Ковача не завжди передбаченими манівцями.
Ігор Дупляк, користувач Червоноградської міської центральної бібліотеки.

Немає коментарів:

Дописати коментар