04.02.14

ПІСНЯ ПРО ЖІНОЧУ ДОЛЮ

  Письменники бувають різні. Хтось пише романи, хтось – трилери, інші – детективи, а хтось пише життя. Саме таким автором  є Володимир Лис - володар численних премій «Коронації слова» включно з «Гранд-Коронацією», «Соло для Соломії» – другий роман з волинської хроніки Володимира Лиса (першим було «Століття Якова»). «Століття Якова» є історією чоловіка, а «Соло для Соломії» – історією жінки.  Автор називає образ Соломії своїм найкращим жіночим образом. Із цим твердженням неможливо не погодитися.
"Що ж можеш ти, надламана тростино?".
Євген Маланюк
  Талановито, цікаво, із приголомшливою відвертістю оповідає Володимир Лис історію Солочки – Соломки, «звичайнісінької» сільської жінки-поліщучки.
  Доля її жіноча охоплює майже «усеньке» ХХ столiття від Польщі і до сьогодення. Щастя її жіноче не назвеш інакше «як із гірчинкою», бо була вона завжди сильнішою за всіх чоловіків,  з якими зводила її доля. Цю думку героїні чоловік-автор окреслює як «дивну» і додає: «Вона народилась для того, щоб їм (чоловікам) допомагати. Допомагати шукати самих себе… Якщо вони того хочуть».
  Свій же шлях самопізнання героїня долає самотужки. Живе, як дихає: діє за першим порухом душі, тому помиляється, «але ніколи не жаліється! При тому вона «ще й перша красуня» на селі. «Наше сонечко», - називають її люди. Жіночий ідеал… Берегиня… Переживши  війну, колективізацію, втративши коханого, двічі покинута вагітною, Соломія лишилась все тією ж дівчинкою, з небесними очима, у серці якої вистачало ніжності і тепла для всіх оточуючих.
  Особливу ж неперевершеність та неповторність, а навіть казкову епічність твору надає яскрава, блискуча мова. Це справжній музично – лінгвістичний витвір «Соло автора для героїні, для українського жіноцтва».
  Завершую переповідати книгу з надією, що у читача виникне бажання зустрітись з літературною героїнею y процесі читання роману «Соло для Соломії».
  Лис, В. С. Соло для Соломії [Текст]: роман / В. Лис. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного дозвілля", 2013. - 368 с.
Надія Пилипчук

Немає коментарів:

Дописати коментар