04.06.13

ПРИГОДИ УКРАЇНЦІВ У ФРАНЦІЇ

  Один з найцікавіших нових творів історичної тематики представлено у серії книг «Історія України в романах», виданій на замовлення Держкомітету України з телебачення та радіомовлення за програмою «Українська книга» 2012 року. Це – роман Тимура Литовченка «Орлі, син Орлика» за який у 2010 році автор був удостоєний звання лауреата другої премії Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова».
  У цій книзі розповідається про сина гетьмана Пилипа Орлика – Григорія. Спадкоємець сподвижника Івана Мазепи, автора «Пактів і конституцій законів та вольностей Війська Запорозького» був відомим політичним та військовим діячем доби французького короля Людовіка XV, видатним дипломатом й організатором мережі розвідки, а також щирим прихильником відновлення козацької держави на українських теренах.
  Життя Григорія Орлі (а саме під таким іменем гетьманич увійшов до світової історії) було сповнене небезпечних пригод, з яких він завжди виходив з честю. Придворні інтриги, політичні змови, поїздки героя роману у різні країни розкривають складні реалії тогочасної європейської політики, роблять сюжет твору цікавим і динамічним, тримають читача у постійній напрузі та викликають інтерес до книги.
  Литовченко. Т. І. Орлі. Син орлика [Текст] / Т. І. Литовченко; худож – ілюстратор І. І. Яхін. – Харків6 Фоліо, 2012. – 282 с. – (Історія України в романах).

Немає коментарів:

Дописати коментар