09.05.13

ГОСТРОСЮЖЕТНА ТРИЛОГІЯ. СТІГ ЛАРССОН


  Нещодавно один із українських телеканалів порадував глядачів – любителів детективного жанру шведським фільмом – трилогією «Дівчина з тату дракона». Трилогія шведського  автора Стіга Ларссона, до якої увійшли романи «Чоловіки, які ненавидять жінок», «Дівчина, що гралася з вогнем», «Повітряний замок, що вибухнув» вийшла друком 2012 року у видавництві «Фоліо» у серії «Карта світу».
  Головна героїня твору – Лісбет Саландер – дівчина – хакер, від якої відвернувся весь світ, яку вважають соціопаткою, адже у своєму житті вона звикла опиратись лише на себе та на свої сили, і ні від кого не залежати. Лісбет мала жахливе дитинство, пережила злочини щодо себе, в кінці кінців вийшла переможницею у двобої зі злом.
  Ще один головний герой – журналіст  Мікаель Блюмквіст, який протягом усієї історії веде розслідування дій  міжнародного злочинного угрупування і доводить справу до логічного завершення. Прототипом Блюмквіста був сам автор Стіг Ларссон, який майже все життя працював у маленькій стокгольмській лівацькій газеті. Письменник  уклав  договір з видавництвом  про видання трьох романів, але не встиг побачити їх в друку. В 2004 році у віці 50 – ти років він помер від обширного інфаркту. Слава до Стіга Ларссона прийшла посмертно, в нього залишились начерки ще трьох книг.
  Ларсон, С. Чоловіки, що ненавидять жінок [Текст]: скандинавський гостросюжетний роман / С. Ларсон, переклад В. М. Верховня. - Харків: Фоліо, 2012. - 702 с. - (Карта світу).
  Ларсон, С. Дівчина, що гралася з вогнем  [Текст]: скандинавський гостросюжетний роман / С. Ларсон, переклад В. М. Верховня. - Харків: Фоліо, 2012. - 829 с. - (Карта світу).
  Ларсон, С. Повітряний замок, що вибухнув  [Текст]: скандинавський гостросюжетний роман / С. Ларсон, переклад В. М. Верховня. - Харків: Фоліо, 2012. - 894 с. - (Карта світу).

Немає коментарів:

Дописати коментар