15.05.13

ПРО КОЗАЧЧИНУ

  Одним з авторів науково – популярної  книжкової  серії, виданої на замовлення Державного комітету з телебачення і радіомовлення за програмою «Українська книга 2012 року» є отець Юрій Мицик – український історик, джерелознавець, дослідник історії України козацької доби, церковної історії, збирач усних свідчень про голодомор 1932 – 1933 років, доктор історичних наук, професор НАУКМА, священник УПЦ КП.
  На основі вивчення класичних козацьких літописів Самовидця, Грабянки, Величка, літописів визначних діячів Української православної, церкви пам’яток зарубіжної історіографії автор став одним з найкращих дослідників життя гетьманів Івана Сірка та Івана Виговського, митрополита Петра Могили.
  Книга із згаданої серії «Іван Виговський», видана у 2012 році видавництвом «Світоч», є яскравою розповіддю про найближчого помічника Богдана Хмельницького у розбудові Української держави,про переможця в битві під Конотопом. Ставши гетьманом у надзвичайно складний період, Виговський намагався за будь – яку ціну зберегти незалежність України. Та він не зміг об’єднати різні прошарки українського суспільства і втратив владу. Його спроби прислужитися своїй країні є зразком мужності і героїзму, прикладом справжнього патріотизму.
  Мицик, Ю. Іван Виговський [Текст] / Ю. Мицик; худож.-оформл. Є. В. Вдовиченко. – К. : Світоч, 2012. – 126 с.

Немає коментарів:

Дописати коментар