23.06.16

КІНЕМАТОГРАФІЧНА РЕВІЗІЯ ДОНБАСУ


Наша бібліотечна поличка поповнилась подарунком від Марії Ворончук – інформаційного менеджера громадського культурно – документального проекту «ШАХТАРСЬКІ ІСТОРІЇ зі сходу та заходу».
  Видання «Кінематографічна ревізія Донбасу» є чи не першою спробою дослідити місце прикордонного Донбаського регіону в історії української культури та кінематографа; описати масив українських радянських фільмів, локацією для яких були прикордонні Донецька та Луганська області; проаналізувати механізми репрезентації Донбасу в рамках радянських ідеологічних матриць та особливу роль регіону в радянському міфі про «єдину і неділиму» країну Рад. 
  Інтенція цієї збірки – не так почути, як побачити Донбас. Поглянути на нього крізь об’єктив кінематографічного апарату та призму гуманітарного знання, простежити певну історичну драматургію конструювання, і подальшої деконструкції донбаського героїчного наративу.
  Кінематографічна ревізія Донбасу/упорядник Станіслав Мензелевський. – К: Національний Центр Олександра Довженка; АРТ КНИГА, 2015. – 154 с.

Немає коментарів:

Дописати коментар