10.07.13

ІСТОРІЯ У ЗЕРНАХ

 Історія походження кави як напою оповита численними легендами і вигадками, адже цей трунок став настільки “інтернаціональним”, що кожен народ не проти долучитися до його виникнення.
  Львів по-справжньому розсмакував цей напій у XVIII ст. «Саме з цукерень почала кава свій переможний похід на завоювання львівської публіки.» До міста вона потрапляла не лише зі Сходу (зокрема, з Туреччини), але й із Заходу – з Відня, де галичанин Юрій Кульчицький 1683 року відкрив каварню «Під синьою пляшкою». «Однак заслуги Кульчицького значні, бо призвичаївши до кави віденців, він спричинився і до кавоманії у Львові.»
  Час біжить. Львів не перестає любити каву. Старі каварні оживають знову і надихають на написання книжок, таких як «Таємниці львівської кави» Юрія Винничука. Тут і по-галицьки смачна мова, цитати на кожній сторінці, текст кольору кави. Крім історичної частини, в якій автор досліджує історію походження кави, споконвічну спорідненість її зі Львовом є безліч рецептів із застосуванням кави та розповіді про кавові традиції.
  Винничук, Ю. Таємниці львівської кави [Текст] / Юрій Винничук. – 4-е вид. – Львів: ЛА «Піраміда», 2008. – 220 с.: іл.

Немає коментарів:

Дописати коментар