07.04.25

Подорож у світ жахів, таємниць і несподіванок.

 

  
  Блайт, головна героїня роману Ешлі Одрейн «Що не так з моєю матір’ю»,  завжди знала, що материнство не для неї. Але коханий чоловік Фокс мріяв про дитину. І народилася Вайолет. Чужа та потайна, вона любила тільки тата і відверто неприязно ставилася до мами. Блайт переконувала себе, що це не так. Проте згодом жінка із жахом стала помічати, як жорстоко Вайолет поводиться з іншими дітьми, причому її дії були продумані й розраховані. Фокс запевняв, що Блайт усе вигадує. Може, жінка божеволіє і їй усе це ввижається? Може, вона погана мати? Ці страхи начебто притлумило народження сина — її найбільшої радості. Поки не стається непоправне. Блайт усвідомлює, що не в змозі більше виправдовувати доньку. Як і себе саму... Роман «Що не так з моєю матір’ю» - захоплюючий психологічний трилер, який змушує задуматися про материнство, спадковість і те, як наші страхи можуть впливати на наше життя.

20.03.25

Жива історія про героїзм, незламність та віру у перемогу.

 

  
Книга Андрія Чобота «Сержант В’юн» розповідає про складні перипетії життя і події російсько-української війни. В центрі сюжету постать головного героя — Миколи В'юна, одного з тих, хто у війні з російськими загарбниками захищав Незалежність України і свободу українського народу.  Микола- житель села Бугаївка Радивилівської територіальної громади. Під час бойового завдання воїн взяв у полон десятьох окупантів. На жаль, у бою був важко поранений, втратив обидві нижні кінцівки. Проте не здався. Після поранення та ампутації ніг пройшов довгий шлях реабілітації. Життя кидає виклики, а справжні Герої їх переборюють. Микола Вʼюк, герой книги «Сержант В’юн» саме такий. Наснаги та ще більшої любові до життя йому додає сім’я. Книга написана з дотепним гумором, гострим сарказмом і жорстокою правдою війни. Сміх чергується з гірким болем, роман захоплює з першої до останньої сторінки.

03.03.25

Спокута без прощення



"Спокута" - роман британського письменника Ієна Расселла Мак'юена, лауреата Букерівської премії. Тридцяті роки минулого століття, Англія. Велика заможна родина з помістям та покоївками. Найменша донька Брайоні - розумна дівчинка з живою уявою. Вона пробує себе в драматургії і навіть мріє ставити свої ж п’єси, та поки що це тільки мрія. Дівчина живе у своєму власному світі. Це і призводить її до помилки, за яку вона розплачується все своє життя. Будучи підлітком і уявляючи себе не по роках дорослою письменницею, Брайоні Талліс здійснює підлий вчинок. Через це її сестра Сесілія і Роббі - син покоївки, які кохають один одного,  приречені на розлуку. Брайоні відчайдушно намагається, попри власний страх і осуд близьких, виправити скоєне нею 5 років тому. Свою спокуту вона бачить у важкій роботі у госпіталі з важко пораненими солдатами. Але не всі помилки можна виправити, тому що іноді це просто неможливо. Хоча автор розкриває історію кохання, яка переслідує нас протягом усього сюжету, книга досить цинічна, трагічна і болюча. Показано також безпощадну війну, де не одна особистість втрачає свою людську подобу, намагаючись просто вижити. Це дуже сильна книга, яку можна радити всім, хто любить серйозну літературу.

02.02.25

Містичний трилер, пронизаний духом історії.

 

    «Спадок на кістках» — це надзвичайна книга відомої української письменниці Юлії Черніньки, в якій події сьогодення тісно сплітаються з історією радянського терору, що відбувався в Західній Україні у 1941 році. Головний герой Маркіян - журналіст, який веде програму про мистецтво. Дуже відомий і популярний. Одного разу до нього звертається його колега, телеведуча Яна, яка просить подивитися картину, оцінити її, бо хоче продати. Вона страшна і бентежить родину Яни. Виявляється, що ця картина не проста і якось повʼязана із санаторієм у Добромилі. Санаторій створений на місці колишньої соляної шахти. І його існування – факт, який жахає кожного, хто знайомий з історією цього місця: близько сорока років тому тут, у соляній шахті, відомій під назвою Саліна, знайшли масове поховання, що налічувало тисячі закатованих. Люди, які зустріли свою смерть в урочищі Саліна є лише малою частиною жорстокої хвилі репресій на заході України, які пронеслися в’язницями в червні 1941 року. Салінська трагедія так чи так віднаходить шлях у кожне життя, яким би випадковим на сторінках роману воно не видавалося. Віднаходить, бо цим місцем блукають неприкаяні душі, вони прагнуть знайти шлях у світ живих, використовуючи моторошну картину геніального художника, намагаються попередити про нову криваву біду, яка насувається.
 «Спадок на кістках» Юлії Черніньки захоплює з перших сторінок і тримає в напрузі до останнього слова.