31.12.24

Букет троянд на чорному граніті


 

   Повість Галини Козак «Вузлики пам'яті» - це глибоко психологічний твір, який за своїм сюжетом може бути близьким багатьом читачам. Ця тема актуальна в сучасному світі. Сімейна драма, яка трапилася в родині Ольги, показує до яких трагічних наслідків може призвести замовчування найріднішими людьми факту злочину – домашнього насилля. Відтак зруйноване особисте життя подружжя і глибокі  психологічні і фізичні  травми для дітей.  Здається все склалося добре у житті Ольги Вікторівни. – успішне закінчення педінституту, гарна робота, коханий чоловік Петро, успішний син. Але вузлики пам’яті - давні сімейні таємниці, затаєні образи, душевний неспокій з дитинства не дають повноцінно насолоджуватися життям. Постійне чекання якоїсь несподіванки, зради, брехні. А за життя їх було й було...  Ще  це твір про війну, про перші хвилини тривоги, розгубленості і неспокою. Вона, Ольга Василівна, – історик, вивчила багато воєн, знала безліч битв, але вперше душею і серцем не могла сприйняти це слово. «Запали стрітенську свічку» - перше що прийшло в голову. Саме свічка і молитва допомагала Ользі в хвилини відчаю і безнадії. Далі – безсонні ночі повні  думок про єдиного сина, який не вагаючись став до лав ЗСУ. Одна розрада – двоюрідна сестра по батьку Вікторія, з приїздом якої будинок наповнився душевними спогадами та відвертими розмовами. Твір пронизаний духовністю, любов’ю і надією на Божий захист та спасіння. 

Алла Лозинська, користувачка Червоноградської публічної бібліотеки.


09.12.24

"Букварик виживання"

 


Книгу «Лемберґ: мамцю, ну не плач» українська письменниця, фотохудожниця, журналістка Олена Чернінька присвятила своєму єдиному сину, зниклому безвісти у бою під Бахмутом. Михайло пішов добровольцем на фронт у перші дні повномасштабного вторгнення росії, залишивши престижну роботу бізнес-аналітика в американській компанії. У 27 років став добровольцем з позивним «Лемберґ». Весь час був у найгарячіших точках, ризикував життям, рятував товаришів, став улюбленцем побратимів завдяки своїй мужності, отимізму, поміркованому гумору. Завжди був попереду. Бій у Бахмуті 19-20 травня 2023 року змінив все. Тоді Лемберґ і його побратим Банан зникли безвісті. Щоб вижити після страшної звістки та боротись з нестерпним  душевним болем і невідомістю, пані Олена почала писала пости у Фейсбук. Таким чином спілкувалась із сином у листах до нього, згадувала цікаві історії з їхнього життя, описувала свій стан. Згодом ці короткі листи переросли в оповідання. Кожна глава у "Лемберг: мамцю, ну не плач" – окреме оповідання. Це спогади про дитинство Михайлика, його зрілість, формування мужнього воїна-захисника, відчуття мами від початку війни, розповіді військових побратимів.
 
Книга Олени Черніньки як самотерапія . Вона для кожного, хто пережив втрату, хто продовжує чекати, хто навчився жити попри все.