19.04.24

Детектив з елементами магічного реалізму і воєнної драми


  
«Ось є ти, зі всіма своїми надіями, тривогами, страхами, з усім тим, що тобі здається важливим, унікальним і єдиним у своєму роді, ти прив’язуєшся до людей і собак, відчуваєш душевну спорідненість, віриш у випадковості і закономірності, мислиш, шукаєш логіку, страждаєш, радієш, відчуваєш себе щасливою, або нещасною». Таке життя, де поряд любов і зрада, підтримка і нерозуміння, радість і розчарування, добро і зло…
 І про все це в романі Тамари Горіхи Зерня «Принцип втручання».
 Це другий роман авторки, яка своїм дебютом «Доця» у 2019 році здобула відзнаку «Книга року ВВС» і стала дуже популярною. Героїня роману – молода жінка, доцент кафедри вищої та прикладної математики у столичному університеті. Вона втратила на російсько-українській війні чоловіка. Не встигла ані попрощатися, ані з'ясувати стосунки. Вона впадає у депресію, але випадково зустрічає пані Магду, яка повертає її до життя. У тої ж, здається, внучка потрапила у халепу. Бо виходить заміж у старовинному замку, а родину не покликала. Тому Магда просить Станіславу втрутитися і розібратися в усьому. Майже увесь час історія відбувається у старовинному українському замку, який розташований у дуже мальовничій місцині.
  В романі детективні історії добре поєднуються з магічним реалізмом. «Це боротьба людини з собою, із своїм минулим. Це взаємодія з іншими, це надія, це любов. Це те, як у цьому колючому, дивному, недружньому до нас світі все одно проростають і знаходять вихід якісь паростки добра», - розповідає сама авторка.
 Читаючи книгу ніби потрапляєш сама у цей замок. У ній кожен точно знайде у романі себе, свої смисли та до останнього не знатиме, що ж сталося у тому замку. То ж, якщо любите інтригуючі сюжети, загадкові події, мальовничі місця, зовсім трішки містичного, то ця книга для вас.
 Марія Лукіян, користувач бібліотеки.

Немає коментарів:

Дописати коментар