23.06.20

Мій Червонограде, ти для мене - диво

  В 1692 році на північ від Львова, на мальовничих берегах, де Солокія впадає в Західний Буг, було засноване містечко.  Фелікс Казимир Потоцький, ставши воєводою Краківським і коронним гетьманом Польщі, заложив на частині земель села Новий Двір – містечко, назване на честь його дружини Кристини Любомирської – Кристинополем.
  Славитися Кристинопіль почав з моменту, коли тут осів син Йозефа Потоцького – Франц Селезій Потоцький, воєвода Київський, один з наймогутніших у ті часи магнатів польських.
Але починаючи з 1772 року поволі бурхливе життя в кристинопільському палаці починає іти на спад. У березні 1781 року Щасний Потоцький продав Кристинопіль з довколишніми селами князю Адаму Понінському. Протягом років маєток переходив з рук у руки і з кінця ХІХ століття Кристинопіль повільно занепадає. У 1887 році від замку залишилося тільки одне крило, інші частини розібрали.
  У 1951 році місто перейменоване у Червоноград. Так на землях Кристинополя, Нового Двору і Клюсіва виросло нове місто – Червоноград, в якому живемо.
  Пропонуємо віртуальну краєзнавчу виставку до Дня міста
  Перейдіть за посиланням ТУТМій Червонограде, ти для мене - диво.

Немає коментарів:

Дописати коментар