29.05.13

ВИР ІСТОРІЇ І МІСТИФІКАЦІЇ

  «… Вплести в тканину твору і трагізм, і гумор, і любовну та детективну інтригу, і цілі сторінки енциклопедичних знань та переказів, описати довоєнний Львів так живо, так смачно – для цього треба було оволодіти неабиякою майстерністю і неабиякими знаннями. …»
Андрій Любка
  "Танго смерті - це танго, яке виконували в Янівському концтаборі на території Львова. Під час виконання цього танго людей розстрілювали.  Але є певна таємниця, яка пов’язана з цим танго."
Юрій Винничук
  У романі «Танго смерті» є все – закручений сюжет, гостра інтрига, містифікація, історія львів’ян та Львова.
  На сторінках книги прослідковуються два часових зрізи. Перший – розповідь про події, які відбувалися у Львові перед війною та у повоєнний час. Це історія чотирьох друзів, синів загиблих під Базаром вояків армії УНР, різних за національністю – українця, поляка, єврея і німця, які переживають різноманітні пригоди, закохуються, воюють, проте не зраджують своєї дружби. Другий часовий зріз – теперішній час, початок 21-го століття, коли ще одна важлива дійова особа, професор Ярош розшифровує таємницю «Танго смерті», знаходить аналогію з історією і культурою древнього арканумського народу.
  А ось, яким чином обидві сюжетні лінії зійдуться докупи, і як пов’язані герої, читач довідається у несподіваному фіналі.
  На обкладинці книги використано реальну світлину з Янівського концтабору, що яскраво ілюструє відтворену в романі трагічну подію. Графічні малюнки квіточок, які зображені на сторінках - з рукопису Войнича XV століття, що досі не розшифрований, а в романі – його розшифровує головний герой.
  Книга Юрія Винничука «Танго смерті» –  стала переможцем конкурсу ВВС «Книга року 2012».
  Винничук, Ю. Танго смерті [Текст]: роман/ Ю. Винничук; худ - оформлювач О. М. Іванова. - Харків: Фоліо, 2012. - 379 с.

Немає коментарів:

Дописати коментар